صفحه ای برای همه چیز

مطالب علمی

https://projedoni.com/

۳۱ مطلب در آبان ۱۳۹۹ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

چگونه مثبت اندیش باشیم ؟ تاثیر مثبت اندیشیدن بر روی سلامتی جسم و روان چیزیست ثابت شده است. بسیاری از بیماری‌ها با مثبت اندیشی از بین خواهند رفت. اعتماد به نفس و رهایی از استرس از دیگر مزایای مثبت اندیشی است. علاوه بر این قدرت مثبت اندیشی قدرت انگیزه را بالا می‌برد. انگیزه بالا توان رویارویی با مسائل را فراهم می‌آورد. برای رویارویی با مسائل، تنها مثبت اندیشی است که میل به ترمیم و امید به توان ایجاد تغییر را ممکن می‌سازد. قدرت تصمیم گیری، اقدام به عمل و میل به پیشرفت کارها و در نهایت بهبود هر گونه عملکردی در گرو داشتن نگرشی مثبت است.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم به تکنیک های مثبت اندیشی بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

یک سبک زندگی سالم داشته باشید

یک سبک زندگی که بر غذا خوردن سالم و رهایی از استرس تمرکز دارد به شما کمک میکند تا روحیه ی خود را مثبت کنید. به عنوان مثال سه بار ورزش کردن در هفته موجب یک روحیه ی مثبت تر می شود.

روز خود را مثبت شروع کنید

یکی از تکنیک های مثبت اندیشی شروع روز با مثبت اندیشی است. افراد منفی‌ باف تمایل دارند که روز خود را با فکر کردن به اینکه مشکلی پیش خواهد آمد، شروع کنند. به ‌جای آن، بر جنبه هایی از روزتان که میتواند خوب پیش برود و آنچه که در آن روز به دنبال آن هستید، تمرکز کنید.

اشتباهات گذشته را تجزیه و تحلیل کنید

برای پرهیز از اشتباهات گذشته و پیدایش دید مثبت به مسائلی که شما را به موقعیت کنونی تان کشانده است فکر کنید و به خودتان کمی زمان بدهید تا در آینده از اشتباهات مشابه پرهیز کنید. مدام جملات مثبت اندیشی را با خود تکرار کنید تا اشتباهات از ذهن تان خارج شود.

یک اعتراف روزانه داشته باشید

اعترافات، افکار مثبتی هستند که شما با صدای بلند میگویید تا خودتان را تشویق و ترغیب کنید. اعتراف شما میتواند هر چیزی باشد، از جمله‌ی «من یک روز خوب خواهم داشت» گرفته تا نقل ‌قول مورد علاقه ی خودتان. همچنین می توانید یک تفکر مثبت در مورد خودتان را انتخاب کنید و وقتی افکار منفی وارد ذهنتان میشوند آن را تکرار کنید.

باور کنید زندگی با موانع قشنگ است

زندگی برای همه سرشار از پستی ها و بلندی ها است و ممکن است در طول زندگی هر کسی، برای او حوادثی رخ دهد که بسیار ناگوار و تلخ باشد، اما تفاوت افراد مثبت اندیش با دیگران در این است که آنها می پذیرند که زندگی با تمام این موانع زیباست و معتقدند یکی از دلایلی که موجب لذت بخش بودن زندگی می‌شود، عبور از چالش‌های آن است. بدون شک اگر همیشه زندگی تنها با لبخند و خوشی همراه باشد بعد از مدتی شما دچار بی‌انگیزگی خواهید شد. چون هیچ دلیلی برای تلاش وجود ندارد.

بنابراین یکی از بهترین ویژگی های افراد مثبت اندیش همین است که آنها زندگی را با این موانع دوست دارند.

کارهایی را که دوست دارید انجام دهید

وقتی از انجام دادن کاری خوشحال می شوید و به انجام آنچه که دوست دارید ادامه میدهید، احساس نشاط پیدا میکنید. بنابراین بدون اینکه افکر منفی به ذهن راه دهید برای کسب موفقیت یک سرگرمی جدید یا فروش ابتکاری، چیزی را امتحان کنید که همیشه خواسته اید انجام دهید.

از شکست ها درس بگیرید

ما انسانها، کامل نیستیم. قرار است مرتبا اشتباه کنیم و قرار است از همین اشتباهمان درس بگیریم و تجربیات جدید کسب نماییم. چه در حرفها و افکارمان، چه در شغل و و یا در روابط‌مان با دیگران بهتر است از پی هر شکستی به دنبال یک درس باشیم. به جای اینکه روی این تمرکز کنید که من یک آدم شکست خورده‌ام، روی این تمرکز کنید که چرا من شکست خوردم و وقتی دلیلش را پیدا کردید به این فکر کنید که دفعه بعد چگونه باید عمل کنید. این همان روش تبدیل شکست به موفقیت است.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

بیانیه پایان نامه جمله ای است که نکته اصلی مقاله یا مقاله شما را خلاصه می کند. معمولاً به پایان معرفی شما نزدیک می شود.. بسته به نوع مقاله ای که می نویسید پایان نامه شما کمی متفاوت به نظر می رسد. اما بیانیه تز باید همیشه ایده اصلی را که می خواهید به آن بپردازید به روشنی بیان کند. همه موارد دیگر در مقاله شما باید به این ایده بازگردند.

شما باید در اوایل نحوه نوشتن پایان نامه طرح اولیه، که گاهی اوقات آن را یک پایان نامه کار می نامند، تهیه کنید. به محض این که در مورد موضوع مقاله خود تصمیم گرفتید، باید در مورد آنچه می خواهید در مورد آن بگویید کار کنید - یک پایان نامه روشن جهت و ساختار مقاله شما را ارائه می دهد. اگر میخواهید با روش نوشتن پایان نامه آشنا شوید این مطلب را تا انتها بخوانید.

مرحله 1: با یک سوال شروع کنید

ممکن است از قبل سوالی در تکالیف خود داشته باشید، اما اگر اینگونه نیست، سعی کنید سوال خود را مطرح کنید. دوست دارید درباره موضوع خود چه چیزی را بدانید یا تصمیم بگیرید؟

در اینجا مثالی از یک سوال مقاله استدلالی وجود دارد که از شما می خواهد در یک بحث طرف باشید:

 • آیا اینترنت تأثیر مثبت یا منفی بر آموزش داشته است؟
 • اگر مجبور باشید یک مقاله نمایشی درباره یک اختراع مهم بنویسید، ممکن است بپرسید:
 • چگونه اختراع چاپخانه جامعه اروپا را تغییر داد؟
 • در مقاله تحلیلی ادبی درباره رمان Frankenstein، سوال شما می تواند این باشد:
 • مری شلی چگونه شخصیت ویکتور فرانکشتاین را به تصویر می کشد؟

مرحله 2: پاسخ اولیه خود را بنویسید

پس از برخی تحقیقات اولیه، می توانید پاسخ آزمایشی این سوال را تنظیم کنید. در این مرحله می تواند ساده باشد و باید فرایند تحقیق و نوشتن را راهنمایی کند.

اگر در حال نوشتن یک مقاله استدلالی هستید، پاسخ باید یک طرف باشد و در مورد موضوع موضع گیری کند.

اینترنت بیش از تأثیر منفی بر آموزش تأثیر مثبت داشته است.

اختراع چاپخانه به معنای دسترسی بیشتر افراد به اطلاعات بود.

شلی ویکتور فرانکشتاین را با نگاهی منفی به تصویر می کشد.

 

مرحله 3: پاسخ خود را توسعه دهید

اکنون باید در نظر بگیرید که چرا این پاسخ شماست و چگونه خواننده خود را متقاعد می کنید که با شما موافق باشد.

همانطور که درباره موضوع خود بیشتر می خوانید و شروع به نوشتن می کنید، پاسخ شما باید جزئیات بیشتری داشته باشد. بیانیه پایان نامه نهایی فقط موضع شما را بیان نمی کند، بلکه استدلال کلی شما را خلاصه می کند.

در مقاله ما درباره اینترنت و آموزش، پایان نامه موقعیت ما را بیان می کند و استدلال های اصلی را که برای پشتیبانی از آن استفاده خواهیم کرد، بیان می کند.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

چگونه مقاله isi بنویسیم ? نوشتن مقاله isi نیاز به یک برنامه مدون دارد. نه تنها مقادیر محتوا بلکه ساختار روش شناختی نیز باید در یک گزارش تحقیقاتی مشاهده شود. امروزه مطالعات زیادی در حال انجام است، اما تنها بخش کوچکی از آنها در مقالات منتشر می شود. یکی از دلایل عدم مهارت محقق در تهیه و تدوین ساختار یک مقاله isi است. پروژه دونی یکی از موسسات نوشتن مقاله isi است.

چگونه مقاله isi بنویسیم? براساس گفته این موسسه ساختار مقاله isi و تهیه گزارش تحقیق با توجه به روشی که در تحقیق به کار رفته متفاوت است. در طبقه بندی کلی، دانشمندان روش های مورد استفاده در علم را به دو دسته تقسیم می کنند. روشهای کمی که در آنها از داده های کمی در تحقیق (تحقیق میدانی) و روشهای کیفی که در آنها از داده های کیفی (تحقیقات کتابخانه ای) استفاده می شود.

مراحل یک گزارش تحقیق (مقاله isi) با توجه به روش اتخاذ شده در مطالعه با تفاوت هایی بیان شده است. از آنجا که هر دو روش در مراحل مقدماتی یکسان است و برای جلوگیری از تکرار، مراحل مقدماتی را به صورت جداگانه در اینجا معرفی می کنیم.

نحوه نوشتن مقاله ISI

بزرگترین و معتبرترین موسسه اطلاعات علمی در جهان که مقالات علمی پایگاه علمی ISI را منتشر می کند مخفف Information Scientific for Institute است. در حقیقت ، ISI پایگاه داده ای برای فهرست بندی جامع و پوشش مهمترین مجلات علمی منتشر شده در جهان برای تبادل اطلاعات بین محققان در سراسر جهان است. و توسط تامسون رویترز اداره می شود. هر مجله نمایه شده در وب سایت تامسون رویترز به عنوان مجله ISI شناخته می شود. البته لازم به ذکر است که موسسه تامسون رویترز قوانین و استانداردهایی را وضع کرده است که مجلات باید از آنها پیروی کنند و در صورت عدم رعایت آنها ISI را ترک می کنند. هر محققی که مقاله خود را در مجلات ISI منتشر می کند باید از اصول و چارچوب نحوه نوشتن و قالب بندی مقالات ISIآگاه باشد.

چگونه مقاله isi بنویسیم?

برای نوشتن یک مقاله isi باید مراحل زیر را طی کنید:

موضوع یا عنوان مقاله isi

عنوان مفهوم اساسی مقاله isi را نشان می دهد و باید به طور خلاصه موضوع اصلی تحقیق را نشان دهد.

عنوان مقاله isi باید جذاب باشد، یعنی باید به گونه ای انتخاب شود که باعث جلب توجه خوانندگانی شود که معمولاً ابتدا لیست عناوین را در یک مجله علمی می خوانند. علاوه بر این، عنوان باید کوتاه و رسا باشد و فقط متغیرهای اصلی تحقیق را بیان کند. حداکثر تعداد کلمات عنوان دوازده کلمه است.

نام نویسنده یا نویسندگان و سازمان مربوطه

پس از عنوان تحقیق، نام نویسنده یا نویسندگان و در سطر زیر آن - نام دانشگاه یا موسسه محل کار هر یک از نویسندگان مشخص شده است. اگر تحقیق توسط دو یا چند نفر انجام شده باشد و همه آنها مربوط به دانشگاه یا م instسسه ای باشد، نام مituteسسه یک بار ذکر می شود و به دنبال آن اسامی نویسندگان ذکر می شود. با این حال، اگر هر یک از نویسندگان با سازمان خاصی در ارتباط باشند، باید بلافاصله بعد از نام هر یک از آنها، نام م theyسسه ای که به آن وابسته اند ذکر شود. ترتیب قرار گرفتن نام نویسندگان در پشت سر هم معمولاً متناسب با میزان مشارکت آنها در مطالعه است. اما اگر مشارکت همه افراد در نظرسنجی یکسان باشد، نام آنها به ترتیب حروف الفبا مرتب می شود.

 

در پایان

خلاصه خلاصه ای جامع از محتوای گزارش تحقیق است که شامل تمام مراحل و اجرای اصلی تحقیق است. اهداف، سوالات، روش ها، یافته ها و نتایج مطالعه در خلاصه خلاصه می شود. از هرگونه توضیح اضافی باید در متن چکیده خودداری شود. مطالب انتزاعی فقط باید در قالب گزارش (بدون ارزیابی و انتقاد) از زبان محقق (نه نقل قول) به عنوان یک زمان گذشته تهیه شود.

خلاصه در واقع، یک قسمت کامل، جامع و مستقل از گزارش در نظر گرفته شده است و هیچ تحقیقی نباید قبل از گزارش انجام شود. طول چکیده مقاله isi به روشهای خاص هر مجله بستگی دارد و معمولاً بین صد تا 150 کلمه است.

در صورت نیاز به مشاوره برای نوشتن مقاله isi به سایت پروژه دونی مراجعه کنید.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

برای رسیدن به زندگی دلخواه‌تان باید تعریف‌تان را از موفقیت بر مبنای خواسته‌های‌تان (و نه آنچه رسانه‌ها یا پدر و مادرتان به شما دیکته می‌کنند)، مشخص کنید. شما باید خودتان را در اولویت قرار دهید، این زندگی شماست و تعریف «شما» از موفقیت است که اهمیت دارد. موفقیت می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • · موفقیت در کسب و کار
 • · موفقیت تحصیلی
 • · موفقیت در روابط

به طور کلی موفقیت شغلی و یا موفقیت در کسب و کار به عنوان معمول ترین نوع موفقیت شناخته شده است. اما از چه راه هایی می توان به موفقیت دست پیدا کرد؟ در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

موفقیت چیست؟

موفقیت چیست و چگونه تعریف می‌شود؟ هر کسی برای خود اهداف و آرزوهایی دارد و بنا بر این اهداف خوشبختی و موفقیت خود را تعریف کرده است. اما برای رسیدن به اهداف و کسب موفقیت فرآیندهایی باید طی شود و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد تا بتوان به موفقیت مطلوبی دست یافت. البته برای برای کسب موفقیت قبل از هر چیز باید احساس خوب، رضایت تقریبی و نشاط و انگیزه داشته باشیم.

اعتماد به نفس هم یکی دیگر از لازمه‌های موفقیت است و افراد باید نسبت به خود و عملکرد خود اعتماد به نفس لازم و کافی را داشته باشند تا بتوانند کارها را به درستی و آن‌طور که باید به انجام برسانند. البته باید حواسمان به اعتماد به نفس کاذب هم باشد چون اعتماد به نفس کاذب می‌تواند دقیقا دلیل شکست افراد باشد و به‌طور کل خلاف آن چیزی که هدفمان است را رقم بزند.

راه های دستیابی به موفقیت

برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار و یا موفقیت تحصیلی و ... راه های زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

 

هدف گذاری کنید

جالب است بدانید خیلی از افراد می خواهند بدون تلاش و بدون مقصد به جایی برسند. این مثل یک دوچرخه سوار است که بخواهد دوچرخه سواری کند اما بدون پا زدن و بدون هدف به جایی برسد. برای اینکه بتوانید در این راه موفق شوید بهتر است اول دست از گذشته بردارید و به آینده فکر کنید. سپس هدف گذاری را آغاز کنید. آموزش هدف گذاری در ۲۱ روز یک راهنمای کامل برای هدف گذاری شماست.

یک طرز فکر سالم برای خود انتخاب کنید

تفاوت زیادی بین فردی که به خود و راهش اطمینان دارد با فردی که پول زیادی کسب می‌کند تا فقط بتواند چیزهای زیادی بخرد وجود دارد و دقیقاً به همین دلیل است که یک طرز فکر سالم از راز‌های موفقیت است. البته منظور ما شرایط روانی افراد نیست،‌ بلکه مجموعه‌ای از تمایلات است که به شما کمک می‌کند به کار‌ها و شیو‌ه‌ی خاصی از انجام دادن‌ آن‌ها عادت کنید. یک طرز فکر سالم راز موفقیت شغلی در زندگی است.

یعنی شکلی از شرایط که مدام شما را در حال استرس و فشار زیاد قرار ندهد و اجازه دهد شما با حداکثر توانایی خود به سمت اهداف خود و موفقیت در زندگی حرکت کنید. یکی از کارهایی که خیلی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تمارین ذهن آگاهی است.

بر روی هدف تمرکز کنید

تمامی افراد موفق تمرکز را به‌عنوان یک عامل مهم در موفقیت خود معرفی می‌کنند. هر چیزی که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر کنید در زندگی واقعی، شکل خواهد گرفت و گسترش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است فکر خود را بر روی چیزهایی متمرکز کنید که واقعاً می‌خواهید به دست آورید.

برای موفقیت در کسب و کار علایقتان را دنبال کنید

آلبرت اسچویتزر: «موفقیت کلیدی برای خوشحالی نیست؛ بلکه خوشحالی کلیدی برای موفقیت شغلی است. اگر کاری را که انجام می‌دهید دوست دارید، موفق هستید.»

اگر شما در زندگی‌تان از علاقه و احساستان پیروی می‌کنید، در واقع در همان لحظه موفق هستید. برای موفق شدن باید به کاری که انجام می‌دهید علاقه داشته باشید. هیچ‌چیزی بد‌تر از این نیست که صبح از خواب بیدار شوید و کاری را انجام دهید که به آن علاقه ندارید. افراد موفق در جستجوی فعالیت‌هایی هستند که نسبت به آن‌ها مشتاق هستند. هنگامی که کاری را انجام می‌دهید که به آن علاقه‌مندید، لذت بیشتری نیز از انجام آن خواهید برد.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

یادگیری نحوه نوشتن پروپوزال یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش کار تحقیقاتی و پژوهشی است، در واقع پروپوزال اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق می باشد، به عنوان مثال پروپوزال شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط آرشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه می شود.

در واقع پروپوزال شالوده اصلی یک طرح تحقیقاتی یا پایان نامه است که برای تهیه آن باید به موارد و نکات بسیاری توجه فرمایید. در ادامه مطلب مراحل مختلف نوشتن پروپوزال آموزش داده می شود.

نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری نشان‌دهنده این موضوع است که متقاضی تحقیقات و مطالعات مقدماتی را درزمینه مورد علاقه خود انجام داده است. همچنین به این معناست که اطلاعات اولیه مورد نیاز برای تحقیق در زمینه موردنظر را داراست درحدی که میتواند توضیحاتی فراتر از کلیات درباره موضوع مورد نظر ارایه دهد.

 

برای نوشتن پروپوزال از کجا شروع کنم ؟

برای نگارش پروپوزال باید شما مطالعاتی درباره سوابق تحقیقات مشابه و همچنین نتایج آن‌ها داشته باشید تا بتوانید بطور علمی توضیح دهید که چرا انجام تحقیق در این زمینه مورد نیاز است. توجه داشته باشید که پروپوزال یک برنامه کاری قطعی نیست و معمولا در فرآیند ارزیابی و تحقیق ممکن است دچار تغییر و تحولات گردد.

بطور خلاصه با ارایه پروپوزال شما به استاد راهنما نشان میدهید که مشکل یا ابهام و یا نقصی در مبحثی علمی یافته اید و با انجام تحقیقات مقدماتی میخواهید راه حلی برای رفع آن مشکل پیشنهاد کنید و طبیعتا اطلاعات مقدماتی کافی در این مبحث دارید و میتوانید ارزش آنرا تبیین نمایید.

در ادامه به چند نکته مهم در مورد آموزش گام به گام نوشتن پروپوزال می پردازیم.

در انتخاب موضوع پروپوزال دقیق باشید

انتخاب موضوع پژوهش اولین و مهم ترین مرحله برای شروع پروپوزال نویسی دکتری و ارشد اهمیت زیادی دارد. پژوهشگر باید ابتدا مشخص کند که روی چه موضوعی قصد مطالعه و پژوهش دارد. انتخاب عنوان و موضوع درست و در سطح مناسب در نوشتن پایان نامه بسیار اهمیت دارد. متاسفانه سطح بسیار پایین موضوعات برخی از پایان نامه ها در دوره تحصیلات تکمیلی و پرداختن به موضوعات بسیار سنگین در دوره های پایین تر ، کیفیت تحقیقات ارائه شده را کاهش داده اند.

به طور کلی موضوع پروپوزال یا پایان نامه باید دارای شرایط زیر باشد:

 • · موضوع باید نو و بدیع باشد.
 • · در راستای حوزه کاری و تخصصی فرد باشد.
 • · موضوع انتخابی باید قابلیت اجرایی داشته باشد.
 • · به صورت جامع ، مختصر ، واضح و غیر سوالی نوشته شود.
 • · قلمرو های مکانی و زمانی و همچنین اهداف تحقیق باید در عنوان مشخص باشند.
 • · متناسب با نیاز های روز جامعه باشد و در نهایت راهکاری برای حل مشکل ارائه نماید.

 

برای پروپوزال مقدمه بنویسید

مقدمه بایستی شامل بیان مسئله، هدف تحقیق و اهمیت تحقیق باشد. این قسمت شامل چندین بخش است که عبارتند از:

· مقدمه: مقدمه شامل یک متن کوتاه در رابطه با تحقیق و همچنین تئوری اصلی شکل دهنده تحقیقات خواهد بود.

· بیان مسئله: بخش بیان مسئله از مقدمه تحقیق بایستی به این سوال پاسخ دهد: “چرا باید این تحقیق انجام شود و چه مسائل جدیدی بعد از انجام این تحقیق برای جامعه علمی تعریف خواهد شد؟”

· اهداف تحقیق: بخش اهداف تحقیق از مقدمه تحقیق، هدف تحقیق را با یک عبارت دقیق مشخص می‌سازد.

· اهمیت تحقیق: بخش اهمیت تحقیق از مقدمه تحقیق، به این سوال پاسخ می‌دهد: “به چه دلیل حوزه تحقیقاتی شما حائز اهمیت است؟” این بخش همچنین نوع تحقیق را نیز مشخص می‌کند

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

استرس رانندگی که از آن با نام های ویفوبیا یا فوبیای رانندگی هم یاد میکنند یعنی ترس پی در پی، شدید و بیش از حد از رانندگی کردن. بعضی از اشخاص مبتلای به فوبیای رانندگی حتی قادر به تصور کردن رانندگی هم نیستند و با تصور رانندگی دچار اضطراب و استرس میشوند. در واقع فرد در مواجهه با موقعیت‌هایی که برایش مضطرب کننده است، دچار حمله وحشت زدگی می‌شود و احساس می‌کند به زودی کنترل خود را از دست می‌دهد. خوشبختانه روش‌های درمانی موثری مانند درمان شناختی رفتاری برای این نوع از فوبیا وجود دارد.

برای درمان استرس در رانندگی راه های زیادی وجود دارد. بهترین راه های درمان استرس رانندگی عبارت است از:

 

نفس کشیدن از شکم را تمرین کنید (نفس عمیق)

اگر احساس شروع حمله‌عصبی دارید یا ماهیچه‌های گردن و سینه‌تان شروع به انقباض کرده، نفس عمیقی به داخل ریه‌های‌تان بکشید. به آرامی بازدم‌تان را از بینی خارج کنید و در عین حال بر گرفتن هوا از انتهای ریه‌های‌تان متمرکز شوید. اجازه دهید شکم‌تان بزرگ شود و زمانی که نفس‌تان را نگه می‌دارید، یک لحظه مکث کنید. به آرامی بازدم‌تان را خارج کنید و اجازه دهید کل بدن‌تان آرام بگیرد.

می‌توانید این فرآیند را ۱۰ مرتبه با شمارش معکوس از ده، برای هر نفس تمرین کنید. تلاش کنید که هر ۱۰ بار را کامل انجام دهید.

حساسیت زدایی منظم

حساسیت زدایی منظم روش دیگری در درمان استرس رانندگی است. این روش درمانی سه مرحله دارد که شامل موارد زیر است:

· الف) تهیه لیست از حالت‌ها و موقعیت‌هایی که در فرد اضطراب ایجاد می‌کند. به ترتیب از محرکی که کمترین اضطراب را ایجاد می‌کند تا اضطراب آورترین محرک

· ب) یادگیری روش‌های آرمیدگی و ریلکسیشن

· ج) تصور کردن سلسله مراتب لیست از محرکی که کمترین اضطراب را ایجاد می‌کند به ترتیب تا اضطراب‌آورترین، در حالی که فرد کاملا ریلکس است.

 

افکارتان را اصلاح کنید

بین افرادی که ترس از رانندگی دارند اغلب افکار نادرستی مرسوم هست مانند این که گفته میشود کسی که حین رانندگی استرس دارد هیچوقت راننده ی خوبی نخواهد گردید، یا درصورتی که دچار اضطراب هستید نمی توانید روی خودتان کنترل داشته باشید با این حساب بهتر هست که اصلا در موقعیت قرار نگیرید. این افکار کاملا مردود هست بنابراین بجای گوش دادن به این افکار منفی، با تمرین، تمرکز خویش را بالا ببرید.

تا تسلط ندارید رانندگی نکنید

درباره استرس در رانندگی باید بگوییم که اگر شک دارید رانندگی بلد هستید تنها پشت ماشین ننشینید. تازه واردها باید تا مدتی در مکان های خلوت و همچنین با کسی رانندگی کنند تا دلگرمی داشته باشند. بهتر است آن شخص رانندگی ماهری باشد.

تمرکز روی داخل ماشین

برای درمان استرس در رانندگی بر روی پدال های ماشین تمرکز کنید. زمانی که در حال رانندگی هستید، نباید اجازه دهید که هیچ چیز حواس شما را پرت کند و عاملی برای نگرانی شما شود. مثلاً موبایلتان را از جلوی چشمتان بردارید. اگر کمک خواستید، سرعت خود را کم کنید. هر چقدر که سریع تر رانندگی کنید، نیاز به پردازش اطلاعات بیشتری دارید.

تمرین یوگای چشمی

یک روش درمان استرس رانندگی یوگای چشمی است. برای اینکار باید با چشمان باز و غیر متمرکز روی نقطه ای خاص ، بدون آن که سرخود را تکان دهید، به آرامی 5 بار، علامت بی نهایت را با چشمان خود بکشید. همچنین میتوانید برای رفع خستگی چشم برای یک دقیقه کف دست خود را به حالت صدف روی چشم ها قرار دهید. انگشت ها را به هم بچسبانید تا نور از لابه لای آنها رد نشود. تاریکی و گرما به آرامش چشم و رفع خستگی چشم کمک زیادی می کند.

 

مثل آموزش رانندگی، رانندگی کنید!

زمانی که نوبت امحانتان است رانندگی خود را تغییر ندهید, همان کاری را که در جلسه یادگیری انجام می دادید، انجام دهید.سعی کنید با تست رانندگی خود به عنوان یک درس دیگر رفتار کنید.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

عزت نفس چیست؟ عزت نفس در واقع چشم انداز ما از خودمان است. وقتی عزت نفس بالایی داشته باشیم ، نسبت به خود و به طور کلی زندگی احساس مثبتی می کنیم و می توانیم بهتر با فراز و نشیب های زندگی کنار بیاییم. "به خودت ایمان داشته باش" پیامی است که ما "در زندگی" ، در کتاب ها ، برنامه های تلویزیونی ، افسانه های عامه پسند و غیره دائماً با آن روبرو می شویم به ما گفته می شود که اگر به خود ایمان داشته باشیم ، می توانیم هر کاری انجام دهیم.

 

راه های افزایش عزت نفس

افزایش عزت نفس باعث سلامت روان می شود. زیرا برای افزایش عزت نفس ، شما باید افکار و رفتارها را تمرین کنید. بنابراین این تمرینات با گذشت زمان می تواند به یکی از رفتارهای شما تبدیل شود و به شما در تقویت عزت نفس کمک کند. به این ترتیب می توانید با بهبود رفتار و عملکرد خود به تقویت عزت نفس خود نیز کمک کنید.

بهترین روش ها برای افزایش عزت نفس در بزرگسالان عبارتند از:

اجازه دهید احساسات شما ابراز شود

یکی از راههای افزایش عزت نفس در بزرگسالان بیان صحیح و منطقی احساسات است. به همین دلیل بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که شما انسان هستید و می توانید طیف وسیعی از احساسات را تجربه کنید. ممکن است دریابید که احساس ارزش خود را بر اساس چیزهایی تنظیم می کنید که به درد شما نمی خورند.

دانستن اینکه می توانید ایده ها و افکار خود را درباره چیزهایی که عزت نفس خود را در آنها ایجاد کرده اید تغییر دهید ، کمک زیادی به شما می کند. درست است که دیگر نمی توانید کارهای قدیمی را انجام دهید ، اما در عوض می توانید به شخصی تبدیل شوید که می خواهید باشید.

اعتراف کنید که فوق العاده هستید

اول از همه ، برای افزایش عزت نفس ، اگر به توانایی های خود اعتقادی ندارید ، بسیار سخت و ساده لوحانه است که بخواهید ستایش دیگران را بپذیرید. فردی که از عزت نفس پایینی برخوردار است احساس می کند وقتی کسی او را ستایش می کند ، آن شخص اشتباه می کند و کمتر اعتراف می کند.

حتی اگر او به وضوح این تعاریف را با تعارف فراوان پذیرفته باشد ، نمی تواند در خودش بپذیرد که توانایی هایی دارد که دیگران را تحسین می کند و تحسین می کند.

اگر اینگونه نباشد ، شاید این افراد واقعاً برای موفقیت خود سخت تلاش می کنند و به سختی به نتایج می رسند ، اما آنها عقیده خود را باور ندارند. بنابراین هر بار که فرد مبتلا به سندرم Impaster موفق شد و تحسین دیگران را برانگیخت ، احساس پشیمانی می کند که خدای ناکرده دیگران متوجه نمی شوند که من واقعاً لیاقت این موفقیت را ندارم.

اگر به جلب رضایت این و آن ادامه دهید ناگهان متوجه خواهید شد که زندگی شما رو به پایان است و شما هرگز خودتان نبوده اید. این یک فاجعه است.

اگر فکر می کنیم مشکلی با ما روبرو نیست ، پذیرش آن و پیش بینی نکردن آن و سرزنش جامعه ، والدین یا دیگران ، اولین قدم به سمت تغییر برای رشد شخصی را برداشتیم.

 

قدرت نه گفتن خود را تقویت کنید

برای تقویت عزت نفس باید بتوانید در صورت لزوم به دیگران نه بگویید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که دارای عزت نفس پایین هستند اغلب احساس اجبار می کنند که همیشه به دیگران بله بگویند ، حتی وقتی در واقع تمایلی به این کار ندارند. خطرات این امر این است که می تواند شما را دچار استرس ، اکراه ، عصبانی و افسرده کند.

بیشتر اوقات گفتن "نه" مشکلی در رابطه شما ایجاد نمی کند. این می تواند به انجام یک روش "تکرار" کمک کند. "گفتن" نه "را به روشهای مختلف تکرار کنید تا زمانی که دیگران پیام شما را دریافت کنند."

خودتان را بیشتر بشناسید

یکی از راههای افزایش عزت نفس آگاهی از خود است. بنابراین سعی کنید خود را بهتر بشناسید. به عنوان مثال ، ببینید چه چیزی شما را خوشحال می کند و چه چیزهایی در زندگی شما ارزشمند است. برخی معتقدند که ثبت وقایع روزانه می تواند راهی مفید برای شناخت بیشتر خود باشد.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

توصیه اول ما به همه دانشجویان این هست که پایان نامه شون رو خودشان انجام بدن اما اگر به هر دلیلی انجام پایان نامه شما مسیر نادرستی رو طی کرده و نتایج نامطلوبی از آن حاصل کردید؛ دست نگهدارید. ادامه روند پایان نامه تون رو در هر مرحله ای که هست (حتی اگر زمان رو از دست دادید و وقت زیادی ندارید) به سراغ یک موسسه نوشتن پایان نامه بروید.

در این موسسات انجام تضمینی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان در رشته های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر با قیمت مناسب و به صورت تضمینی انجام می شود.

مراحل انجام پایان نامه

به طور کلی مراحل انجام تضمینی پایان نامه عبارت است از:

· انتخاب استاد راهنما و مشاور جهت همکاری در انجام پایان نامه

· بررسی مجلات بروز رشته مدیریت

· انتخاب موضوع پایان نامه

· ارسال به استاد راهنما و تایید آن ها

· تصویب موضوع توسط مدیر گروه و جلسه گروه دانشکده

· نوشتن پروپوزال مدیریت

· تایید گروه و استاید راهنما و مشاور

· نوشتن فصل اول پایان نامه

· نوشتن فصل دوم پایان نامه

· نوشتن فصل سوم پایان نامه

· نوشتن فصل چهارم پایان نامه

· نوشتن فصل پنجم پایان نامه

· درست کردن پاورپونت دفاع

· برگزاری جلسه دفاع دانشجو از پایان نامه

نکات مهم در نوشتن پایان نامه تضمینی

از هر نوع پرگویی، ابهام، کلمات محاوره ای و عامیانه و خلاصه نویسی (it’s, lab و غیره) خودداری کنید و اگر از اصطلاحات تخصصی استفاده می کنید حتما مفهوم آن را درک کنید. در برنامه واژه پرداز می توانید از غلط یاب املایی استفاده کنید؛ هیچ عذر و بهانه ای برای غلط املایی پذیرفته نیست. دستور زبان را نیز از نظر درستی و تناسب بررسی کنید.

سعی کنید کار مطالعه پایان نامه یا رساله شما تا حد امکان آسان باشد: هر چه مطالعه رساله توسط ارزیاب دشوار باشد، احتمال اینکه با شما و پروژه شما هم عقیده باشد کمتر خواهد بود و این اصلا چیز خوبی نیست. هر چه بیشتر برای افزایش وضوح و قابل درک شدن متن خود تلاش کنید، مطالعه و درک متن شما برای ارزیاب زحمت کمتری داشته و با شما و پروژه شما هم عقیده تر خواهد بود و این چیز خوبی است. سعی کنید سبک شما شاداب و پر طراوت و به بیان بهتر کوتاه و مختصر باشد؛ از زبان انگلیسی ساده استفاده کنید.

 

هزینه های انجام پایان نامه تضمینی

هزینه نوشتن تضمینی پایان نامه بستگی به عنوان پایان نامه یا عنوان رساله و روش و زمان انجام پایان نامه و رساله دارد و با توجه به این موضوعات در موسسه سعی شده است. پس از انکه اساتید و داوران شما پایان نامه شما را بررسی نمودند یکی سری اصلاحات برای آن مشخص می کنند.

سرویس مشاوره رایگان به شما برای نوشتن پایان نامه اصلاحات کمک می کند. پس از اتمام کار و دریافت نمره از کارگروه دفاع، چنان چه نیاز به اصلاحاتی نباشد دانشجو باید مراحل اجرایی کار را دنبال کند و طبعا برای اخذ گواهی فراغ از تحصیل از دانشکده، باید با اداره های آموزش، مالی، دانشجویی و کتابخانه و یا آزمایشگاه تسویه حساب کند.

دریافت مشاوره رایگان

در صورت نیاز به نوشتن پایان نامه تضمینی و دریافت مشاوره رایگان می توانید به موسسه پروژه دونی مراجعه کنید. برای این کار ابتدا وارد سایت پروژه دونی شوید و سپس در قسمت «ثبت پروژه» اطلاعات تماس خود را وارد کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می گیرند.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

عمل کاشت مو طبیعی یا همان پیوند مو ، روشی است که امروزه به عنوان یک عمل بدون ریسک و پر طرفدار شناخته شده است. وجود تعدُد کلینیک های کاشت مو و روش های متنوع ، انتخاب را برای متقاضیان کمی دشوار کرده است. از طرف دیگر هزینه کاشت مو بدون درد نیز یکی از فاکتورهای مهم تصمیم گیری محسوب می شود که لازم است پیش از انتخاب، آگاهی های لازم در مورد آن بدست آورده شود.

 

بهترین روش کاشت مو چیست؟

بهترین روش کاشت مو به روش غیر جراحی است که توسط دستگاهی که ساخت کمپانی مدیکامات فرانسه است انجام می شود. سرعت بالا، عدم آسیب به ریشه موها، نداشتن درد و خونریزی و دقت بالا و عدم آسیب به بانک مو و نداشتن اسکار یا اثر زخم برداشت از امتیازات این روش است.

کاشت مو بدون بستری چطوری انجام میشه؟

در بهترین روش کاشت مو یک نوار باریک یا Stripe Flap از پوست حاوی مو از پشت سر ( بانک مو ) برداشت می شود. پوست اطراف آن به صورت زیبایی بخیه می شود. اسکار یا جای بخیه در این کاشت مو بدون بستری ، خطی ظریف است که در صورتی که موها با شماره کمتر از نمرۀ 4 تراشیده شده و یا تیغ زده شود، دیده میشود. ولی در غیر این صورت به هیچ وجه دیده نشده و کسی متوجه این پیوند نمی شود. 14 روز بعد از عمل بخیه ها کشیده شده و ترمیم پشت سر طی این 14 روز انجام می پذیرد.

در کاشت مو نوار یا Flap برداشته شده بر اساس میزان کشش پوست فرد ( خصوصیات فردی پوست ) میزان خالی بودن و تراکم بانک مو توسط پزشک تعیین می شود. طول این نوار معمولاً از بالای گوش ها بوده و به صورت لبخند برداشته می شود.

اقدامات قبل از کاشت مو

 • · از دو هفته قبل از کاشت مو، از خوردن داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید.
 • · سه هفته قبل از انجام کاشت مو کشیدن سیگار را کاملا ترک کنید.
 • · 3 تا 5 روز قبل از جلسه‌ی کاشت مو از خوردن نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • · میزان کافئین مصرفی خود را کم کنید.
 • · نسخه‌ی تجویز شده توسط پزشکتان را حداقل یک هفته قبل از کاشت مو تهیه کنید.

 

جلسه‌ مشاوره قبل از کاشت مو بدون جراحی

قبل از انجام کاشت مو لازم است با پزشک متخصص خود یک جلسه‌ی مشاوره داشته باشید. در این جلسه پزشک متخصص وضعیت موهای شما را بررسی کرده و روش مناسب برای کاشت مو را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین برای آن که مطمئن شویم که بیماران ما بهترین درمان ممکن را دریافت می‌کنند، آزمایشاتی را انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که روش انتخاب شده برای پیوند مو برای شما مناسب هست یا خیر و در صورتی که پیوند مو برای شما مناسب نباشد، شما را به مراکز تحقیقاتی معرفی می‌کنیم.

عوارض جانبی کاشت مو

کم پشت شدن مو، یک عارضه جانبی متداول است که معمولاً موقتی است. وجود قطعات مختلف طاسی بر روی سر نیز متداول است بطوری‌که ۵۰درصد موها در هر روز از دست می‌روند. سکسکه‌های بعد از عمل هم در حدود ۵٪ بیمارانی که متحمل کاشت مو شده‌اند، دیده می‌شود.

در کاشت مو دیگر عوارض جانبی شامل تورم نواحی نظیر پوست سر و پیشانی می‌شود. اگر چنین امری ناراحت‌کننده است، داروهایی برای آرام سازی ورم وجود دارد. به علاوه، بیماران باید اگر پوست سر آن‌ها شروع به خارش کرد مراقب باشند، چون خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری دلمه‌های پوستی می‌شود. از یک مرطوب‌کننده یا شامپو برای برطرف کردن خارش می‌شود استفاده کرد.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه‌های بهترین روش کاشت مو به عواملی همچون تراکم مو و مقدار ناحیه کاشت مو بستگی دارد. در نظر داشته باشید هزینه‌های کاشت مو با توجه به نوع روش کاشت مو محاسبه می‌گردد. از موارد مهم در تعیین هزینه‌های کاشت مو می‌توان به تعداد جلسات کاشت، تعداد تار مو کاشته شده اشاره کرد.

 • زاگرس بی باک
 • ۰
 • ۰

عزت نفس چیست؟ عزت نفس، در حقیقت نظر ما درباره‌ی خودمان است. هنگامی که ما عزت نفس بالایی داریم، درباره‌ی خودمان و به طور کلی درباره‌ی زندگی احساس مثبتی داریم و قادریم با فراز و نشیب‌های زندگی بهتر دست و پنجه نرم کنیم. ”خودتان را باور کنید“ این پیامی است که دائما ‌‌‌در زندگی‌ با‌ آن روبه‌رو می‌شویم، در کتاب‌ها، برنامه‌های‌ تلویزیونی، افسانه‌های رایج و ... به ما گفته می‌شود اگر به خودمان ایمان داشته باشیم می‌توانیم هرکاری را انجام دهیم.

راههای افزایش عزت نفس

بالا بردن عزت نفس باعث سلامت فکری و روانی می شود. زیرا برای افزایش عزت نفس باید افکار و رفتارهایی را تمرین کنید. بنابراین این تمرین‌ها می‌توانند به مرور زمان به یکی از رفتارهای شما تبدیل شوند و یه شما کمک کنند تا به تقویت عزت نفس خود کمک کنید. به این ترتیب می‌توانید با بهبود رفتارها و عملکرد خود به افزایش اعتماد به نفس خود نیز کمک کنید.

بهترین راههای افزایش عزت نفس در بزرگسالان عبارتند از:

بپذیرید که فوق‌العاده هستید

قبل از هر چیز ببرای افزایش عزت نفس اگر به توانایی های خود ایمان نداشته باشید بسیار سخت و ساده لوحانه است که بخواهید تمجید دیگران را هم بپذیرید. فردی که عزت نفس پایینی دارد، هنگامی که شخصی از او تعریف و تمجید می کند احساس می کند که آن شخص در حال فریب‌کاری است و کمتر پیش می‌آید که بپذیرد.

حتی اگر هم در ظاهر با مقدار زیادی تعارف این تعریف ها را قبول کرد در درون خود نمی تواند بپذیرد که توانایی‌های دارد که تحسین دیگران را به دنبال داشته و دارد.

اگر اینطور نیست و این افراد واقعا برای موفقیت‌های خود تلاش کرده و نتایج آن را به زحمت و سختی کسب می‌کنند اما در ذهن‌شان باور ندارند. بنابراین شخص مبتلا به سندرم ایمپاستر هربار که موفقیتی را کسب و تحسین دیگران را برمی‌انگیزاند دچار احساس عذاب وژدان می‌شود که خدایی ناکرده دیگران متوجه نشوند که من واقعا لیاقت این موفقیت را نداشته‌ام.

اگر مدام بخواهید رضایت این و آن را جلب کنید، ناگهان متوجه خواهید شد که عمرتان رو به پایان است و شما هرگز خودتان نبوده اید. این یک فاجعه است.

اگر فکر می کنیم چیزی در ما نامطلوب است با پذیرش آن و بدون فرافکنی و انداختن تقصیر آن به گردن جامعه، پدر و مادر یا دیگران اولین گام را در جهت تغییر و تحول برای رشد شخصی برداشته ایم.

خودتان را بشناسید

یکی از راههای افزایش عزت نفس خودشناسی است. پس سعی‌کنید که بیشتر خودتان را بشناسید. برای مثال، ببینید که چه چیزهایی شما را خوشحال‌می‌کند و چه چیزهایی در زندگی برای شما با ارزش‌ هستند. برخی از افراد معتقدند که نوشتن وقایع روزانه می‌تواند راه حل مفیدی برای شناخت بهتر خود باشد.

اجازه‌دهید تا احساساتتان بروز پیدا کنند

یکی از راه های افزایش عزت نفس بروز احساسات به شکل درست و منطقی است. بنابراین بسیار مهم است که بیاد داشته باشید که شما انسان هستید و می‌توانید طیف وسیعی از عواطف را تجربه‌کنید. شاید متوجه این شوید که شما حس ارزشمندی خود را بر پایهَ‌ چیزهایی استوار ساخته‌اید که سودی برای شما ندارند.

آگاهی از اینکه می‌توانید ایده‌ و افکار خود را راجع به چیزهایی که عزت نفس خود را بر پایه‌ آنها ساخته‌اید، تغییر دهید به شما کمک زیادی می‌کند. درست است که دیگر نمی‌توانید کارهای سابق را انجام‌دهید اما در عوض می‌توانید تبدیل به فردی شوید که می‌خواهید.

 

قدرت نه گفتن را در خودت تقویت کنید

برای افزایش عزت نفس باید بتوانید در مواقع لازم به دیگران نه بگویید. تحقیقات نشان می دهد افرادی با عزت نفس پایین اغلب احساس می‌کنند که مجبورند همیشه به دیگران بگویند «بله»، حتی وقت‌هایی که واقعا تمایلی به این کار ندارند. خطرات این کار آن است که می‌تواند شما را به فردی تحت فشار، بی‌میل، خشمگین و افسرده تبدیل کند.

«در بیشتر مواقع، نه گفتن مشکلی در روابط‌تان ایجاد نمی‌کند. در پیش گرفتن رویه‌ی «تکرار مکررات» شاید کمک‌کننده باشد. نه گفتن را به روش‌های گوناگون تکرار کنید تا جایی که دیگران پیام‌تان را دریافت کنند.»

 • زاگرس بی باک